top of page

KRUMBENOWE

pro účastníky

POKYNY PRO ÚČASTNÍKY KRUMBENOWE 2019 

Prosíme, všichni, kdo se chcete zúčastnit, nahlaste se tradičně Verče nebo Lucce na mail!

Příjezd: Nejlépe v pátek 6. září 2019 odpoledne/večer

Odjezd: Neděle 8. září 2019 po 14. hodině (kdo potřebuje dříve, domluvíme se)

Spaní: Přímo v zahradě (ve vlastním historickém stanu, ve vlastním moderním - ráno vždy zbourat, pod společným přístřeškem)

Jídlo: Zajišťujeme pro vás jídlo od sobotní snídaně do nedělního oběda (včetně pivíčka) - vezměte si ale prosím své historické nádobí.

Zázemí: V zahradě jsou dámské i pánské záchody a místnost s umyvadly (pro dámy - dá se v nich dobře umýt i hlava), elektrika.
Parkování:
 Parkuje se v uzavřeném areálu pivovaru, hned za zdí zahrady. Pro naložení a vyložení věcí lze zajet do zahrady.
Cestovné: Náklady na cestu proplácíme formou dohod.  Kdo máte místo v autě/chcete se svézt, využijte naši tabulku spolujízdy.

Nacionále do dohod: Pošlete nám prosím co nejdříve: jméno, adresu, ročné číslo, číslo OP, datum a místo narození, částku na cestu

PRAVIDLA ZAHRADY - VELEDŮLEŽITÉ!!!!

V rámci ohleduplného chování  vůči Pivovarské zahradě, která  je naší stinnou  a pohostinnou pravěkou oázou, prosíme všechny o respektování a dodržování několika následujících pravidel. Pro snazší logistiku byl pro naše i vaše potřeby vytvořen org. tým, jehož členové vám budou představeni a viditelně označeni, a můžete se na ně kdykoliv obrátit s dotazy. Tato pravidla spolu se seznam členů org. týmu budou zároveň vyvěšena k nahlédnutí v zázemí kuchyně.

Autoprovoz: Prosíme, abyste se po příjezdu do zahrady ihned registrovali u stánku na hlavní bráně (dostanete stravenky a instrukce). Následně můžete zajet autem na určené stanoviště, ale IHNED po vykládce přeparkujte auto do dvora -na povídání bude ještě spousta času. Po zahradě popojíždějte pomalu a s citem. Totéž platí pro odjezd.

Ohně: Počet ohnišť je limitován (nutné předem hlásit) a o jejich vytvoření požádejte Ohniváka-technika k tomu určeného – v žádném případě, prosíme, nekopejte ohniště sami a ani je nezahrnujte (ne, ani ta úplně malinká).

Elektřina: Pro běžné potřeby je pro vás připraven „nabíjecí port“  v kuchyni, potřebujete-li se připojit jinam, používejte pouze zdroj označený viditelnými nálepkami KRUMBENOWE. Z jiných zásuvek, prosíme, neodebírejte. Jste-li na pochybách nebo máte potíže, obraťte se na technika  či kohokoliv z org. týmu – zde není samostatné rozhodování na místě.

Voda a mytí nádobí: Stejně jako v případě elektřiny je možné vodu odebírat pouze ze zdrojů označených KRUMBENOWE či na sociálech. Vodou  šetříme. Letos bude připraven mycí kuchyňský koutek v zázemí kuchyně- využívejte jej prosím spíše než sociály. V případě nouze myjte na sociálech POUZE již předmyté nádobí – děkujeme!

Tříděný nebo nejlépe žádný odpad: Protože jsme v pravěku a středověku, snažíme se ideálně nevytvářet jiný než organický odpad. Samozřejmě to nejde na 100% a proto máme koše na tříděný odpad – letos konečně i klasicky barevně odlišené pytle: žluté – plast, modré – papír, černé - směs  a roury na plastové kelímky. Prosíme, dodržujte striktně  třídění  - velmi nám tím ulehčíte úklidové práce a přírodě starosti 

Úklid stanoviště: Opouštějte své stanoviště ve stavu, v jakém jste je našli. Veškeré odpadky odneste a vytřiďte, piliny a odřezky pečlivě vyhrabte , kameny odnoste, kde jste je vzali apod.. Šetříte tím naše ubývající síly při závěrečném úklidu celé zahrady – děkujeme!

OBECNÉ

 

Přednášky a workshopy: Uvítáme všechny, kteří budete mít chuť veřejně vystoupit ze svého stanoviště a přednést návštěvníkům něco o svém řemesle, prezentované době či se jakkoli jinak předvést (vítáme i souboje, tance, hudbu, bardská vystoupení či jiné performance). Téma by se mělo jakýmkoli způsobem vztahovat k aktuálnímu ročníku. Pozor, počet míst v programu není nekonečný, proto se prosím hlaste co nejdříve!

 

Pití: Sudy vyvalíme již v pátek, pěkně ale prosíme, berte to v pátek s citem, v sobotu v deset ráno již musí být osada jako ze škatulky a všichni kupci milí a odpočatí. A když budete chtít i tak ponocovat, myslete prosím na ostatní, kteří se přeci jen budou chtít vyspat. Ponocovat jde i potichu ;-) V sobotu přes den však již tradičně platí suchý zákon (tedy co se týče našich sudů připravených na večer, jinak může každý pít, co je mu libo :)).

Kostýmy: Stejně jako v předchozích ročnících, i letos dbáme na dobovou autenticitu. Proto prosíme, vynechte všechny současné doplňky, a to nejen na sobě, ale i u sebe. Tzn. žádné plastové kelímky a misky, žádné cigarety před lidmi apod. Opravdu to pak zbytečně strhává dobový efekt! 

Požadavky: Pokud někdo víte, že dorazíte až později, případně až v sobotu ráno, dejte nám prosím vědět, ať nejsme zmatené více, než je u nás obvyklé. A stejně tak, ať už máte nějaké další požadavky, ohniště, kus dřeva, speciální dieta či cokoli dalšího, co máme připravit, také nám dejte vědět co nejdříve.

Téma: A na závěr - letošní téma nese název Mezi nebem a zemí, představovat tedy budeme duchovní svět a  vše s ním spojené. Podrobnosti o přesném uchopení tématu a jednotlivých možnostech stanovišť a programu najdete ve svých mailových schránkách, pokud by někdo měl nějaké pochybnosti nebo dotazy, ozvěte se prosím na mail krumbenowe@gmail.com.

 

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • TripAdvisor - White Circle

PROMO MATERIÁLY K ŠÍŘENÍ PRO ROK 2019

DÍKY A TĚŠÍME SE NA VÁS!!!

plakát_KRUMBE_2019 web.jpg

CZ  I  EN  I GER

bottom of page